KONST / Litografier / Färglitografi 11919300
nr 1191 9300
Roland Kempe
(1907-1991), Sverige
Färglitografi, Kvinna. Signerad, daterad 1952, numrerad 42/75. Motivet: 53x44 cm
Roland Kempe, född 1907 i Stockholm, död där 1991, svensk målare och grafiker.
Utrop:
300 kr
Såld:
100 kr
måndag 18 juni 2018
kl 20:37:32
18/6 17:05:26
Roland Kempe
Läs mer om Roland Kempe